Kronika firmy Birkenstock

Úspěch společnosti BIRKENSTOCK má kořeny v rodinném umění inspirovaném výrobou ortopedické obuvi. V průběhu staletí získala firma bohaté zkušenosti, které nemají obdoby a které se předávají a rozšiřují z generace na generaci.

1774 - zrození legendy: Záznam o Johannu Adamu Birkenstockovi v církevním archivu jako o „poddaném a ševci“.

rodinabirkenstock-eu-cw25-distribution2-about-history-1774-dtm

1896 - první kroky stélky:  ševcovský mistr Konrad Birkenstock, který vede v té době dva obchody s obuví ve Frankfurtu začíná s výrobou zdravotních stélek.

birkenstock-eu-cw25-distribution2-about-history-1896-dtm

1925 - zvyšující se poptávka: ve Friedbergu v Hesensku je vybudována větší továrna. Velký okruh zákazníků vyžaduje denní i noční produkci. Ve výrobním programu je „modrá stélka“.

1932 - teorie a praxe:  Karl Birkenstock začíná školicí kurzy, které se staly slavnými. Během těchto Birkenstock školicích kurzů bylo v následujících letech důkladně proškoleno více než 5 000 odborníků. System Carl Birkenstock podporovali nejvýznamnější lékaři.

1947-1948 Carl-Birkenstock-System:  vychází odborná příručka „Fußorthopädie - System Carl Birkenstock“ se 112 stranami, 55 obrázky, v nákladu 14 000 exemplářů – byla to tehdy nejčastěji prodávaná odborná příručka pro ortopedii se zaměřením na chodidla.

1963 - zrození ikony: Karl Birkenstock představuje na trhu gymnastické-pantofle MADRIDzdravotní pantofle s jedním páskem první pantofle s flexibilní stélkou a pokládá tak základní kámen dnešní komfortní zdravotní obuvi.

birkenstock-eu-cw25-distribution2-about-history-1947-dtm

1988 - lepidlo šetrné k životnímu prostředí: do rodinné firmy nastupuje mladší syn Karla Birkenstocka Christian Birkenstock a ve výrobě se prvně začínají používat lepidla bez rozpouštědel šetrná k životnímu prostředí - téměř dvojnásobné ceny lepidel jsou vyrovnány lepší kvalitou lepení – příkladné pro celý svět!

 birkenstock-eu-cw25-landscape-about-company-02-d

1990 - koncept udržitelné energie: do firmy nastupuje starší syn Karla Birkenstocka Stephan Birkenstock. Výroba se modernizuje a rozšiřuje. Se zřetelem na myšlenku ochrany životního prostředí byla snížena spotřeba energie o více než 90 %! Do větrání byla zabudována zařízení pro využití odpadového tepla a zřízena vlastní zařízení pro ekologickou výrobu elektrické energie pro čištění odpadních plynů udávající trend.

1999 - Firma Birkenstock slaví 225. jubileum

2002 - Birkenstock slaví 25. jubileum oblíbeného a velmi nošeného modelu Boston 

Boston6_1024x1024

 

2003 - Birkenstock slaví 30. jubileum modelu Arizona, jednoho z nejúspěšnějších modelů sandálů firmy.

52533_pair

2004 - Tradiční značce Birkenstock bylo od uznávaného londýnského módního časopisu propůjčeno ocenění Drapers Award 2004 v kategorii „Nejlepší značka obuvi roku“.

2007 - spojení sil: majitelé BIRKENSTOCK Orthopädie GmbH & Co. KG přebírají firmu svého dlouholetého partnera BIRKENSTOCK Distribution USA, Inc. (BDUSA).

2009 - na jaře se v Görlitz zprovzňuje nová a větší výrobna stélek

2014 - BIRKENSTOCK vstupuje do licenčního podnikání. Výrobce pohodlné obuvi dobývá nová strategická obchodní pole, trhy a cílové skupiny pomocí licenční spolupráce. Hlavní důraz se soustředí na čtyři tematické světy, které dokonale zapadají do podstaty značky BIRKENSTOCK: zdravé spaní a bydlení,  zdravý životí styl, zdravé nohy i chůze a zdravý přístup k životu.

2017 - BIRKENSTOCK rozšiřuje svůj sortiment o BIRKENSTOCK BED COLLECTION. Tradiční společnost představuje na IMM v Kolíně nad Rýnem vysoce kvalitní postele, lamelové rošty a matrace. Výrobky jsou výsledkem spolupráce s prémiovým výrobcem ADA - rodinnou společností podobné velikosti a podobné filozofie jako BIRKENSTOCK.

birkenstock-eu-cw25-distribution2-about-history-2017-dtm

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení